Zlatý Písek - Venkovní šifrovací hra v Písku

Šifrovací hra - co to je?

Šifrovací hra je hra, jejíž podstatou je luštění šifer nejrůznějších podob. Šifry jsou postavené na různých principech. Ve hře se postupně přesouváte mezi jednotlivými stanovišti, přičemž polohu dalšího místa se dozvíte právě vyluštěním šifry na stanovišti, kde se zrovna nacházíte. Tímto stylem projdete celou hrou.

Jaká je náročnost?

Hra by měla odpovídat střední obtížnosti, ale je to individuální. Pokud jste nikdy žádnou šifru nezkoušeli luštit, hra pro vás bude obtížnější a pravděpodobně budete častěji čerpat nápovědy, které vám pomohou s pochopením principů šifer. Pokud jste již šifrovací hry hráli (TMOU, Civilizace, apod.), pak vám naše hra bude připadat snazší.

game preview
game preview

Jak se šifry luští a co od toho čekat?

K ruce budete mít šifrovací tabulky na kterých jsou uvedeny různé šifrovací techniky. Najdete v nich například Morseovu abecedu, Braillovo písmo, ale i řadu dalších. Ty postupně během hry využijete, abyste rozkódovali některé šifry. Tak je mějte vždy u sebe. V zadání pak například spatříte něco, co nápadně připomíná tečky a čárky, instiktivně sáhnete po tabulkách a zkusíte použít Morseovku! Dál pokračujete podle vývoje hry :).

Created in 2018-2020 by Ondra & Bětka